KUNDTJÄNST
AudioQuest Y-Splitter (1F/2M) Y-adapter
Nu {{product.price}}
198Bilder
{{product.inventoryStatus}}
{{sellableOnWebText}}
Beskrivning
AudioQuest Y-Splitter (1 hona/2 hanar) är för dig med en subbas som insisterar på att ta emot en L/R-signal. Ledarna är av ultraren, massiv LGC-koppar, vilket betyder ett absolut minimum av förvrängning.
- Highlights
- AudioQuest
Kabel med Y-kontakt för subbasar med L/R-ingång
Y-Splitter 1F/2M är en RCA-adapterkabel med en hon- och två hankontakter. Om din subbas insisterar på att ta emot en L/R-signal för att vara samspelt med resten av din hi-fi-anläggning kan sköta kopplingen med den här kabeln. Omvänt kan du också använda den om din förstärkare bara har L/R Pre Out och din subbas har monoingång (LFE).
AudioQuest – garanterar kvalitet
AudioQuest vägrar att göra dåliga produkter eller använda dåliga material. Så även i den här enkla Y-splitter-kabeln får du solida, guldpläterade kontakter och ledare i ultraren LGC-koppar (Long-Grain Copper). Och den svart- och silverfärgade ytterstrumpan har ett så fint utförande att du vid första beröringen slås av tanken att använda kabeln som huvudkudde.
Specifikationer
- RCA/Phono-kabel med Y-kontakt (1 hona, 2 hanar)
- Ledare i ultraren, massiv LGC-koppar (Long-Grain Copper)
- Guldpläterade kontaktytor
- Längd: 15 cm
- Färg: svart/silver
Vill du uppleva produkten?
Hos HiFi Klubben kan du uppleva produkterna med egna ögon och öron innan du handlar. Du kan även ordna tid för en personlig demonstration. Detta gör det enklare för dig att välja rätt.
Mer läsning
Sänd en påminnelse när jag kan beställa denna produkt
Vi lovar att inte skicka något annat än att uppdatera tillgängligheten av AudioQuest Y-Splitter (1F/2M) Y-adapter